Новини культури. 25 січня. Черкаська область. У Каневі розпочався “Тиждень кіно Юрія Іллєнка”, організований студією “Іллєнко фільм” за підтримки Державної служби кінематографії та кіностудії ім. Довженка.

Юрій Іллєнко
Юрій Іллєнко

Захід в суботу, 22 січня, “відкрив” останній фільм митця “Молитва за гетьмана Мазепу”. Під час Тижня вже презентували книгу афоризмів Юрія Іллєнка “Криниця для спраглих”.

Участь в заході взяли близькі Юрія Іллєнка: дружина Юрія Іллєнка, народна артистка України Людмила Єфименко, режисер Михайло Іллєнко та старший син Юрія Іллєнка – Пилип. Вони представили творчість видатного режисера та мислителя, зокрема фільм “Молитва за гетьмана Мазепу”, який вісім років пролежав на полицях, вже за незалежності України, через несприйняття його Москвою, повідомляє прес-служба Канівської міськорганізації ВО “Свобода”. Також канівчанам представили книгу Юрія Іллєнка “Парадигма кіно”.

Протягом тижня глядачі матимуть змогу подивитися твори Юрія Іллєнка, зокрема, “Молитва за гетьмана Мазепу. Нова версія”, “Тіні забутих предків”, “Криниця для спраглих”, “Вечір на Івана Купала”, “Білий птах з чорною ознакою”, “Лісова пісня. Мавка”, “Легенда про княгиню Ольгу”, “Лебедине озеро. Зона”.

Юрій Іллєнко народився у Черкасах 18 липня 1936 року. Останні роки життя відомий кінорежисер прожив на Канівщині. Помер 15 червня 2010 року в селі Прохорівка (Черкаська область).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.