Новини технологій. 13 січня. З австралійського підрозділу компанії Vodafone відбувся витік докладної бази даних мільйонів клієнтів компанії.

Vodafone
У Vodafone відбувся найбільший витік даних за всю історію компанії

Величезна база даних клієнтів компанії Vodafone, включаючи імена, адреси клієнтів, номери їх документів nf інформація за кредитками, все це витекло в мережу Інтернет. Яким чином це могло статися, поки незрозуміло.

Крім звичайних даних про клієнтів, зазначених вище, у базі даних також була присутня інформація про комунікації клієнтів, включаючи кількість дзвінків, відісланих і прийнятих sms-повідомленнях. Загалом, витекло в Мережу все, що могло туди потрапити, гіршого і придумати не можна. Всього в базі, за деякими даними, міститься інформація про 4 мільйони клієнтів. Повідомляється, що це найбільш великий витік корпоративних даних за весь час роботи компанії. Причому, як уже говорилося, причини такого витоку поки невідомі.

Звичайно, вже розпочато розслідування про витік, і співробітники служби безпеки Vodafone вважають, що все це – справа рук працівника компанії, який або вирішив «розважитися», або зробив все це з необережності (складно, правда, уявити, як можна бути настільки необережним) , або зашкодити компанії. До даних, що потрапили в Інтернет, мають доступ тільки дилери й авторизовані співробітники деяких відділів Vodafone.

Після цього витоку даних компанії світить і витік фінансів – вже понад 9 тисяч клієнтів подали до суд, плюс, ясна річ, тисячі клієнтів знайдуть собі більш вимогливого до виконання правил безпеки оператора мобільного зв’язку. Складно уявити, в яку суму виллється компанії ця «необережність». Зараз керівництво доручило почати процес оновлення паролів користувачів.

Крім судових позовів, компанії загрожує і державне розслідування, яке може закінчитися величезним штрафом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.