Новини науки. 26 січня. Фінляндія. Відео. Розробку, гідну суперагента Джеймса Бонда, представили фінські вчені.

Вчені розробили розумні окуляри

На вигляд звичайні сонцезахисні окуляри на відстані встановлюють особу співрозмовника і на внутрішній стороні лінзи відображають всю доступну інформацію про нього.

Цей винахід фінських вчених вже охрестили окулярами Термінатора. Все і, правда, як у кіно: можна подивитися на людину і дізнатися про неї дуже багато чого.

На вигляд звичайні сонячні окуляри, на чорних пластмасових дужках ніяких логотипів або золочених букв, загалом, всього того, що зазвичай збільшує ціну оправи. Цінність цих окулярів зовсім в іншому. Зовні оправи замаскована невелика камера, всередині – ледь видимі дисплеї. Підключаєте пристрій до Інтернету, і до вашого власного інтелекту додається штучний. Розумні окуляри починають міркувати за вас. На крихітних екранах з’являється інформація про об’єкт, на який ви дивитеся: ім’я, вік, уподобання – поки не більше 40 знаків, але якщо уточнити параметри які вас цікавлять, окуляри можуть набагато більше. Навіть підготувати вас до побачення.

“Система може розпізнати обличчя людини і видати вам інформацію, грунтуючись на тому, куди спрямований погляд. Наприклад, де я її зустрічав? Коли я її бачив? Що вона робила після цього?” – Розповів доцент Гельсінської інституту інформаційних технологій Університету Аалто Йорма Лааксонен.

І в той же час нічого особистого. Система, за якою пристрій зчитує інформацію, схожа з роботою пошукової системи типу Google. Знайде все, що погано лежить – людина це сама зробила публічним, виклавши в Інтернеті. Так, наприклад, поглянувши на людину, можна дізнатися, скільки друзів у неї в соціальній мережі, або яку каву вона любить.

Професор, директор Гельсінської інституту інформаційних технологій Університету Аалто Самуель Каски зазначив:

“В ідеалі при погляді на вас окуляри повинні мені розповісти, чому ви приїхали. Система повинна зібрати ваші зображення з різних місць, і видати мені те, що я хочу знати, пристрій повинен саме провести дослідження. Ось, якщо б я знав, що вас цікавить, я би краще підготувався до інтерв’ю”.

На розробку пристрою у молодого професора Самуеля Каски і його команди пішло три роки.

Зараз кожен об’єкт доводиться заносити в базу даних, але творці допитливої оправи працюють над тим, щоб пристрій видавав інформацію і без підготовки. Вже зараз з окулярами можна розмовляти.

Наприклад, у вас немає клавіатури, ви можете скомандувати окулярам:

“Хочу знати, що я бачу” або “хочу розпізнати це обличчя!” І система може працювати навпаки – не писати, а розповісти вам, хто перед вами”, – говорить Мікко Куримо, доцент Гельсінської інституту інформаційних технологій Університету Аалто.

Поки це експеримент: окуляри існують лише в кількох примірниках, але розробники сподіваються, що через 5-10 років таку оправу можна буде купити в магазині.

Джерело Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.