Новини науки. 1 січня. У Великому адронному колайдері з літа фіксуються незрозумілі втрати частини протонів в пучках, що супроводжуються зростанням енерговиділення.

Адронний колайдер

Про це повідомляє сайт “Елементи” з посиланням на доповідь одного з керівників експериментів що проводяться на ВАК  Роджера Бейлі.

Перший раз несподіване збільшення енерговиділення сталося в липні 2010 року. Магніти коллайдера не вийшли з надпровідного стану, проте фахівці з міркувань безпеки скинули пучок. Потім аналогічне явище повторилося в серпні. У міру збільшення інтенсивності пучків скачки, що тривають близько однієї мілісекунди, стали відбуватися все частіше.

Поки фахівці не можуть пояснити природу цього явища, але вважають, що воно пов’язане з мікроскопічними порошинами в тунелі прискорювача, які потрапляють в пучок, – вчені називають їх НЛО (скорочення від англійського невпізнаних падаючих предметів – неопізнані падаючі об’єкти). Для того щоб запобігти скидання пучка при прольоті пилинок (якщо це вони), вчені збільшили порогове значення енерговиділення, яке визначає подачу сигналу на скидання. Тим не менш, скачки продовжилися і після введення цього заходу.

Фізики побоюються, що після виходу на більш високі енергії такі стрибки будуть повторюватися частіше, і це може перешкодити нормальній роботі коллайдера. Вчені, які займаються експериментами на ВАК, мають намір обговорити, у чому точна причина стрибків, і як можна уникнути їх.

В даний час на колайдері йдуть експерименти по зіткненню іонів свинцю. При цьому утворюється особливий стан речовини – так звана кварк-глюонна плазма. Вважається, що саме в цьому стані Всесвіт був в перші миті вибуху після Великого вибуху. Перші отримані дані дозволили вченим знайти нові підтвердження гіпотези про те, що в ці миті Всесвіт вів себе як рідина, а не як газ.

Джерело ЦензорНет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.