Новини економіки. 5 січня. Уряд на своєму засіданні в середу виділив 10 млн. грн. на ліквідацію наслідків пожежі на шахті «Межирічанська» ДП «Львіввугілля», повідомив на брифінгу Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв.

Андрій Клюєв
Клюєв розповів про події на шахті в Межиріччі

«Увечері 21 грудня розпочалася невелика локальна пожежа – такі пожежі майже щотижня відбуваються на якійсь шахті. Але в результаті бездіяльності і халатності керівників шахти та керівника вугільного об’єднання ця пожежа перетворився на досить серйозну аварію. Фактично могли повністю спалити шахту.», – заявив Перший віце-прем’єр-міністр.

За його словами, Президент України доручив правоохоронним органам розібратися в ситуації, що склалася – зараз цим питанням займається Генеральна прокуратура.

Андрій Клюєв зазначив, що головне питання полягає в тому, чому така локальна пожежа могла перетворитися мало не в трагедію для шахти. Урядова комісія вже зафіксувала факт куріння в шахті, заявив він.

«Мабуть, в результаті цього і сталася пожежа. Намагалися якось ситуацію зам’яти, але вона все більше і більше розгорялася. Якщо раніше можна було локалізувати таку пожежу впродовж доби, а то й менше, то тепер шахта виведена з експлуатації мінімум на 3 місяці», – підкреслив Андрій Клюєв.

Перший заступник керівника Уряду України повідомив, що зараз здійснюється ряд заходів з гасіння пожежі. Для того, щоб не згорів скиповий стовбур, а це буде означати фактичну втрату шахти, було прийнято рішення засипати її сумішшю піску, глини і води, щоб утворити пробку і повністю локалізувати пожежу, повідомив Андрій Клюєв. За його словами, впродовж ночі осередки загоряння локалізовано, збудовані перемички під землею, і о 6:00 почали засипати стовбур.

Джерело Урядовий портал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.