Новини України. 18 січня. Всі звинувачення у незаконному продажі зброї іншим країнам, які лунали на адресу України після відповідних перевірок ООН, нічим не підтверджувалися.

Гриценко пояснив, чому Україну необґрунтовано звинувачують в торгівлі зброєю

Про це заявив екс-міністр оборони України Анатолій Гриценко.

“І я схильний в тому вбачати намагання конкурентів не допустити нас на ринок озброєнь”, – заявив голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони в інтерв’ю “Главное”.

Народний депутат нагадав, що в Україні багато років тому спільно з європейцями і американцями була створена багаторівнева досить надійна державна система експортного контролю за постачанням товарів військового призначення і військових послуг.

“Якщо здійснюється постачання військової техніки, зброї чи військових послуг до країн, які не підпадають під санкції ООН, або не є чутливими з точки зору можливих військових конфліктів, рішення приймається колегіально на рівні Державної служби експортного контролю. Туди входять представники міністерствам оборони, апарату Кабміну і, фактично, це процедурне, технічне рішення, – розповів голова Комітету ВР з питань нацбезпеки і оборони.

“Якщо виникають питання щодо чутливості, коли за даними розвідок або відкритої інформації є підозра, що зброя поставлена в ту чи іншу країну може спровокувати конфлікт, або буде використана таким чином, де будуть негативні наслідки, тоді рішення приймається на рівні комісії з питань військово-технічного співробітництва при апараті РНБО, яку за звичаєм очолює перший заступник Секретаря РНБО. Туди теж входять представники від Міністерства оборони, розвідок і інших силових структур», – додав Гриценко.

В крайніх випадках, за його словами, коли питання вкрай чутливе і треба приймати відповідальне рішення, тоді воно належить до повноважень президента.

«При цьому обов’язково перевіряється і відкритими, і закритими каналами кінцевий споживач, щоб ми були впевнені, що замовник – є замовником, а не одним із посередників, які зазвичай є у цій системі», – зазначив він.

Нардеп підкреслив, що ринок озброєнь за дохідністю другий після ринку наркотиків.

«Це серйозні гроші – з одного боку, з іншого – для нас важливий розвиток високих технологій нашої оборонної промисловості, це робочі місця. Тому цей ринок вкрай напружений у конкретному відношенні. Через це інформаційні диверсії та конфлікти часто супроводжують підготовку будь якого контракту, особливо на серйозну суму. Така система працювала роками і вона підтвердила свою життєздатність», – наголосив Анатолій Гриценко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.