Новини України. 21 січня. 7% українців взагалі не платитимуть за електроенергію, а 73% планують її економити.

світло, лампочка
Українці вважають, що ріст тарифів потрібний політикам

Такими є дані телефонного опитування, проведеного Інститутом Горшеніна з 17 по 19 січня 2011 року.

Повністю сплачувати рахунки за електроенергію після підвищення тарифів планують 42,3% українців. Мають намір оплачувати ці рахунки частково 21,6% опитаних, а 7,2% респондентів не збираються платити за електроенергію взагалі. При цьому більше чверті українців (28,9%) важко відповісти на це питання.

Більшість громадян України (73,3%) мають намір економити електроенергію після підвищення її вартості. З них 40,1% відповіли “скоріше так”, а третина громадян (33,2%) – “точно так”. Не збираються економити електроенергію, незважаючи на її подорожчання, 21,6% громадян. При цьому 13,4% опитаних вибрали варіант відповіді “скоріше ні”, а 8,2% – “точно ні”. Не змогли відповісти на це питання – 5,1% респондентів.

Майже половина громадян України (44,6%) вважає, що ціни на електроенергію для населення були підвищені з метою наповнення державного бюджету. Більше третини (38,1%) вважають, що це зроблено з метою особистого збагачення окремих політиків і бізнесменів, а кожен п’ятий респондент (20,2%) висловив думку, що ціни на електроенергію підвищені з метою підвищення прибутковості енергокомпаній.

Приведення тарифів у відповідність з економічно обґрунтованих ринкових цін вважають причиною подорожчання електроенергії 11,9%, а 9,3% – необхідність модернізації та ремонту електромереж та електростанцій. Відповіді “інше” віддали перевагу 3,2%, а 8,6% українців вагалися відповісти на запитання.

Більше половини українців (54,2%) упевнені, що підвищення тарифів на електроенергію призведе до зростання цін на загальний спектр товарів і послуг. І майже стільки ж опитаних (53,6%) припускає, що подорожчання електроенергії призведе до збільшення заборгованості населення за споживання електрики.

Одним з наслідків підвищення цін на електроенергію вважають підвищення тарифів на супутні комунальні послуги (опалення, вода, газ тощо) 40,9% українців. Майже стільки ж респондентів (40,3%) вважає, що через подорожчання електроенергії знизиться соціальний рівень життя населення. Припускають, що зростуть ціни на електротранспорт, 18,7% українців, 16,2% припускають, що підвищення тарифів спричинить за собою масові акції протесту жителів країни, а 8,3% громадян вважають, що за цим піде приведення тарифів до їх обґрунтованого рівня. Варіант «інше» обрали 5,2%, важко відповісти на питання – 6,1% респондентів.

Нагадаємо, що Національна комісія з регулювання електроенергетики (НКРЕ) з 1 лютого 2011 підвищила на 30% вартість електроенергії для населення, що споживає на місяць понад 150 кВт. год. Підвищені тарифи будуть діяти на обсяги електроенергії, яке населення споживає понад встановлену норму.

За матеріалами Денги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.