Новини України. 21 січня. 7% українців взагалі не платитимуть за електроенергію, а 73% планують її економити.

світло, лампочка
Українці вважають, що ріст тарифів потрібний політикам

Такими є дані телефонного опитування, проведеного Інститутом Горшеніна з 17 по 19 січня 2011 року.

Повністю сплачувати рахунки за електроенергію після підвищення тарифів планують 42,3% українців. Мають намір оплачувати ці рахунки частково 21,6% опитаних, а 7,2% респондентів не збираються платити за електроенергію взагалі. При цьому більше чверті українців (28,9%) важко відповісти на це питання.

Більшість громадян України (73,3%) мають намір економити електроенергію після підвищення її вартості. З них 40,1% відповіли “скоріше так”, а третина громадян (33,2%) – “точно так”. Не збираються економити електроенергію, незважаючи на її подорожчання, 21,6% громадян. При цьому 13,4% опитаних вибрали варіант відповіді “скоріше ні”, а 8,2% – “точно ні”. Не змогли відповісти на це питання – 5,1% респондентів.

Майже половина громадян України (44,6%) вважає, що ціни на електроенергію для населення були підвищені з метою наповнення державного бюджету. Більше третини (38,1%) вважають, що це зроблено з метою особистого збагачення окремих політиків і бізнесменів, а кожен п’ятий респондент (20,2%) висловив думку, що ціни на електроенергію підвищені з метою підвищення прибутковості енергокомпаній.

Приведення тарифів у відповідність з економічно обґрунтованих ринкових цін вважають причиною подорожчання електроенергії 11,9%, а 9,3% – необхідність модернізації та ремонту електромереж та електростанцій. Відповіді “інше” віддали перевагу 3,2%, а 8,6% українців вагалися відповісти на запитання.

Більше половини українців (54,2%) упевнені, що підвищення тарифів на електроенергію призведе до зростання цін на загальний спектр товарів і послуг. І майже стільки ж опитаних (53,6%) припускає, що подорожчання електроенергії призведе до збільшення заборгованості населення за споживання електрики.

Одним з наслідків підвищення цін на електроенергію вважають підвищення тарифів на супутні комунальні послуги (опалення, вода, газ тощо) 40,9% українців. Майже стільки ж респондентів (40,3%) вважає, що через подорожчання електроенергії знизиться соціальний рівень життя населення. Припускають, що зростуть ціни на електротранспорт, 18,7% українців, 16,2% припускають, що підвищення тарифів спричинить за собою масові акції протесту жителів країни, а 8,3% громадян вважають, що за цим піде приведення тарифів до їх обґрунтованого рівня. Варіант «інше» обрали 5,2%, важко відповісти на питання – 6,1% респондентів.

Нагадаємо, що Національна комісія з регулювання електроенергетики (НКРЕ) з 1 лютого 2011 підвищила на 30% вартість електроенергії для населення, що споживає на місяць понад 150 кВт. год. Підвищені тарифи будуть діяти на обсяги електроенергії, яке населення споживає понад встановлену норму.

За матеріалами Денги