Новини України. 17 січня. Згідно з наказом МОН № 933 в мінімальний перелік продукції, яку в період загрози епідемії грипу (сезон 2010-2011) повинні мати в наявності аптеки складається з 28 лікарських засобів і 10 виробів медичного призначення.

таблетки, ліки
Арбідол включений у список обов'язкових ліків в аптеках України

При цьому, наявність деяких ліків з цього переліку є обов’язковою лише для аптечних установ, що знаходяться на території лікувально-профілактичних установ, пише “Дело

Що цікаво, в списку присутній препарат “Арбідол” (виробляється найбільшим фармвиробником у Росії) – його повинні мати в арсеналі всі аптеки. Однак ефективність цього препарат піддається сумніву навіть у країні походження.

“Дослідження “Арбідолу” не дають підстав розглядати його як препарат з доведеною у випробуваннях ефективністю лікування простудних захворювань, в тому числі грипу”, – сказав професор Василь Власов, епідеміолог і президент Товариства фахівців доказової медицини України.

Всесвітня організація охорони здоров’я також не розглядає “Арбідол” як противірусний препарат, ефективність і безпека якого належним чином підтверджені.

Як повідомлялося, восени МОЗ заявив про можливе використання залишків закупленого “Таміфлю” для лікування грипу в 2010/11 роках.

За словами заступника директора “Українського центру грипу та гострих респіраторних інфекцій” МОЗ Ірини Маркович “Таміфлю” вже довів свою ефективність, його можна використовувати і при вірусі грипу типу А, і при вірусі типу В, тому і при “каліфорнійському” грипі А (H1N1 ) і вірус грипу А (H3N2), і вірус грипу В, які очікуються цього року, він ефективний.

Джерело ЦензорНет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.