Новини України. 2 січня. З 1-го січня 2011 року Україна дозволила безмитний імпорт алкогольної продукції, зокрема, вина.

вино
Відміна мита спричинить масовий ввіз вина в Україну

Відміна імпортного мита на алкогольну продукцію є одним з відстрочених зобов’язань, які взяла на себе Україна при вступі до СОТ у 2008 році.

За даними експертів, наслідком відміни мита може стати масове ввезення імпортних вин, переважно низькоцінового сегмента (через низьку купівельну спроможність населення).

Відсутність мит на алкоголь і спирти несе в собі й позитивні наслідки для лікеро-горілчаної промисловості. Так, більша доступність і диверсифікація поставок спиртів на руку виробникам горілки. Зараз мито на імпортний спирт становить 10% з 1 літра стовідсоткового спирту, проте його скасування дозволить замінювати традиційний зерновий спирт українського виробництва імпортним аналогом з тростини.

Крім того, сам факт можливості альтернативних постачань похитне монополію держконцерну «Укрспирт», який частіше за все не погоджує підвищення цін на свою продукцію, відзначають фахівці

За матеріалами Сегодня

Comments

  1. Краще б відмінили мито на друк українських книжок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.