Новини України. 13 січня. Україна провалила поставку зброї в Ірак. Відповідальним за неї особам “світить” кримінальна справа.

бронетранспортер, БТР
Стосовно Януковича, Азарова і Саламатіна порушать кримінальну справу за провал поставки зброї?

5 січня 2011 в Багдаді пройшов військовий парад на честь Дня армії республіки Ірак. Передбачалося, що під час урочистостей з вулицями Багдада проїдуть і українські бронетранспортери БТР 4Е. Але цього не сталося – українська сторона провалила поставку першої партії військової техніки, розповідає Мустафа Найєм в блозі на УП.

У розпорядженні видання опинилися низка документів, а також відомості джерел, згідно з якими, в кінці грудня 2010 року Міністерство оборони Іраку відмовилося прийняти партію бронетранспортерів БТР 4Е і літаків АН 32Б. Це була перша поставка в рамках контракту на експорт понад чотириста одиниць техніки на загальну суму більше 500 млн. дол. США.

Згідно з документами, якими володіє редакція, вся провина за провал угоди лежить на керівництві держкомпанії “Укрспецекспорт”. Саме вона взяла на себе кураторство над виконанням контракту.

Тоді компанію “Укрспецекспорт” все ще очолював народний депутат-сумісник Дмитро Саламатін.

4 січня 2011 Дмитро Саламатін був призначений главою державного господарського об’єднання “Укроборонпром”, яка за задумом адміністрації президента має об’єднати весь військово-промисловий комплекс країни. Однак на сьогоднішній день діяльність пана Саламатіна вже загрожує завдати державним інтересам шкоду, яка в двісті п’ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, відзначає журналіст.

І, якщо слідувати новим віянням слідчої практики Генпрокуратури, стосовно Віктора Януковича, Миколи Азарова та самого Саламатіна можна порушити кримінальну справу за ч. 3 ст. 365 ч і. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України:

“Нанесення істотної шкоди державним інтересам або інтересам юридичних осіб, що спричинили тяжкі наслідки шляхом перевищення влади або службових повноважень за попередньою змовою групи осіб”.

Справа в тому, що Дмитро Саламатін досі є народним депутатом Партії регіонів і його призначення безпосередньо порушує ч. 2,4, і 6 ст. 3 закону “Про статус народного депутата”.

“Очевидно, ні прем’єр-міністра, який запропонував кандидатуру Дмитра Саламатіна на посаду голови “Укроборонпрому”, ні президента, який підписав указ про призначення, цей факт не бентежить. Залишається лише припустити, що Віктор Янукович і Микола Азаров або дійсно не знають тонкощів українського законодавства, або лицемірно продовжують доводити, що у своїй роботі керуються виключно духом і буквою закону”, – резюмує Мустафа Найєм.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.