Новини України. 23 січня. Україна не має наміру вдаватися до різких кроків у відносинах з Білоруссю, оскільки, на відміну від країн ЄС, Київ має тісніші економічні зв’язки з Мінськом.

Олег Волошин
Олег Волошин: Україна обережно відвідала інавгурацію Лукашенка

Про це розповів директор департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин в інтерв’ю Deutsche Welle, опублікованому в неділю.

“У політичному плані ми не будемо робити ніяких різких кроків. Антибілоруських настроїв в Україні ні на рівні еліт, ні на рівні суспільства немає”, – сказав Волошин.

У той же час, за його словами, українська сторона не поділяє підхід білоруської влади до стосунків з опозицією.

“Ми не можемо ігнорувати факт, що вибори в Білорусі міжнародними організаціями визнані не відповідними демократичним стандартам. І в принципі рівень нашої присутності на інавгурації сам за себе говорить”, – зазначив Волошин, додавши, що Україну на інавгурації білоруського президента представляв посол в Мінську Роман Безсмертний.

Після президентських виборів у 2006 році ЄС ввів щодо Білорусі економічні санкції, а також візові обмеження для білоруських чиновників, у тому числі для Лукашенка, звинувативши президента Білорусі у проведенні невільних виборів, передає РИА Новости.

У жовтні 2010 року Рада ЄС продовжила на рік заборону на в’їзд до ЄС президентові Лукашенку і ще 35 офіційних осіб, одночасно залишивши в силі режим незастосування візових обмежень у стосунку до них. Таким чином, дія цих санкцій призупинена.

Білоруська опозиція влаштувала в Мінську несанкціоновану акцію протесту після того, як було оголошено про перемогу на президентських виборах 19 грудня 2010 року діє лідера Олександра Лукашенка. Влада затримала сотні учасників акції, включаючи опозиційних кандидатів у президенти. Євросоюз засудив дії білоруської влади.

Очікується, що глави МЗС 27 країн ЄС, які зберуться на першу зустріч у новому році 31 січня в Брюсселі, візьмуть рішення заборонити в’їзд і заморозити авуари в ЄС офіційних осіб Білорусі. За даними дипломатичних джерел, список білоруських чиновників щодо який прийняли санкції, включаючи президента Олександра Лукашенка, можуть розширити до більш ніж ста осіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.