Новини світу. 30 січня. Єгипет. Найбільші єгипетські міста минулої ночі занурилися в атмосферу страху і насильства при відсутності будь-якого захисту з боку поліції, багато громадян вже називають цю ніч “однією з найстрашніших за всю сучасну історію”.

В Єгипті минула найстрашніша ніч

З п’ятниці, коли в країні пройшли масові демонстрації протесту і зіткнення з поліцією, на вулицях міст практично не залишилося правоохоронців, які в звичайний час забезпечують безпеку населення. Це призвело до безпрецедентного в історії Єгипту розгулу злочинності. Мародери розграбували найбільші магазини, знищили більшість відділень поліції, викрали зброю, випустили на волю тисячі злочинців. Люди піддаються нападу злочинців навіть у своїх квартирах.

Щоб захистити своїх близьких, свою власність і забезпечити безпеку, практично у всіх районах країни, без будь-якої участі влади створені народні комітети самооборони, які складаються з чоловіків, в основному молоді, озброєних палицями.

“Поліція розбіглася моментально, офіцери кинули рядових без їжі, вони не знали, що їм робити далі і просто залишали свої пости”, – розповів один з учасників народного комітету самооборони в каїрському районі Замалек.

Дійсно, більшість посольств і готелів залишилися взагалі без охорони.Алжирське посольство найняло для захисту приватних охоронців. Безпека низки дипломатичних місій великих країн, в тому числі російського посольства, забезпечують єгипетські військові.

Готелі в Каїрі намагаються захистити себе самостійно, багато хто навіть на ніч барикадує вхід і пускає всередину лише постояльців.

Посольства ряду країн, у тому числі Ізраїлю, Азербайджану, Туреччини евакуюють сім’ї своїх співробітників, спішно залишають Єгипет співробітники нафтових компаній, арабські бізнесмени з сім’ями.

Вже відомо, що розграбовані і практично знищені найбільші торгові центри, в тому числі “Карфур” в Маадія і “Аркадія” на набережній Нілу. Важка ситуація склалася в районі Маадія, де проживає багато іноземців. За свідченнями очевидців, там всю ніч чулися постріли, військові переслідували мародерів.

Армія продовжує брати під контроль місто, її активно до цього закликають жителі, налякані розгулом злочинності. У той же час, на вулицях поки не видно військових патрулів. Бронетехніка знаходиться, в основному біля життєво важливих об’єктів – президентського палацу, банків, міністерств, телебачення, на мостах, біля Каїрського музею.

Військові за ніч затримали 450 мародерів, по телебаченню демонструють кадри з зізнаннями злочинців.

Багато магазинів у Каїрі відкриті, але не працюють банки, пункти обміну валют, закрита єгипетська біржа, у вузах країни на невизначений час перенесено іспити. Як і раніше по всій території країни немає інтернету, мобільний зв’язок працює з перебоями.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.