Новини світу. 9 січня. В одному з найпрестижніших університетів Туреччини трьох науковців звільнили після того, як студент зняв порнографічний фільм для своєї дисертації.

Стамбул
Студент університету в Стамбулі зробив порнографічну дипломну роботу

Престижний приватний університет Білґі у Стамбулі, який вважають одним з найбільш ліберальних, закрив факультет засобів зв’язку і поліція вивчає можливість висунення кримінальних обвинувачень.

Низка вчених висловили протест.

Інцидент привернув увагу до протиріч між прихильниками традиційних цінностей та стилем життя в Стамбулі, повідомляє BBC.

Коли студент Деніз Озґун розповів про свою ідею дисертаційного проекту, його викладачі вагалися.

Він хотів зробити порнографічний фільм, як він твердив, аби показати наскільки штучними є сцени сексу. Викладачі сказали, що фільм повинен бути більш інтелектуальним. Очевидно, що студенту це не вдалося, бо дисертацію він провалив.

Нічого б не сталося, якби Деніз Озґун, який зараз переховується, не дав інтерв’ю журналу, розповівши, як він знімав кіно у студентському містечку. Саме після цього виник скандал.

Батьки хотіли дізнатися, що саме відбувалося в університеті. І, за словами викладачів, посадовці з міністерства освіти змусили університет прийняти відповідні рішення.

Окрім того, що було звільнено трьох викладачів, щодо яких поліція провадить розслідування, цілий факультет засобів зв’язку закрили. Ані університет, ані уряд не коментують інцидент.

Населення Туреччини переважно дотримується суворих моральних принципів – тут не п’ють алкоголь, скромно одягаються і не обговорюють секс.

Але у Стамбулі багато людей ліберально ставляться до сексу, алкоголю та мистецтва. У столиці Туреччини можна знайти фільми, виставки та вистави такі ж провокативні, як і в інших європейських містах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.