Новини світу. 11 січня. Суд американського міста Бостон виніс вирок винному у контрабанді зубів кашалота громадянину України Андрію Михальову (Andriy Mikhalyov) і ухвалив депортувати його на батьківщину.

зуби кашалота
Українець планував різьбити прикраси з зубів кашалота

39-річний житель Одеси Михальов в понеділок у федеральному суді зізнався в тому, що змовився з жителем штату Массачусетс Чарльзом Мангісом (Charles Manghis) з метою купівлі, продажу та незаконного перевезення в США зубів кашалота для подальшого виготовлення різьблених виробів.

За підсумками засідання суд Бостона засудив Михальова до терміну, який він уже провів у попередньому ув’язненні, а також ухвалив депортувати його на Україну.

Спільник Михальова Мангіс, якому ще в 2010 році було пред’явлено звинувачення в контрабанді зубів кашалота і слонової кістки, в даний час очікує винесення вироку.

“Наше узбережжя є домом для деяких найбільш рідкісних видів морських ссавців, і ми будемо продовжувати так само енергійно й активно розслідувати справи тих, хто загрожує їм (рідкісним ссавцям) і ставить їх існування під загрозу”, – розповіла прокурор Кармен Ортіс, передає Reuters.

Кашалоти відносяться до зникаючих видів і будь-яке їх використання в комерційних цілях суворо регламентовано.

Великий водний ссавець з підряду зубастих китів, довжина тіла якого досягає до 20 метрів, а маса – 30 тонн, мешкає в більшості районів Світового океану, за винятком полярних областей. Харчується головоногими молюсками, а також глибоководними рибами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.