Новини України. 14 січня. Київ. Міністерство культури і туризму України в період з 2005 по 2010 рік відмовилося вносити до реєстру 107 об’єктів культурної спадщини Києва.

У Києві можуть знищити 107 пам'яток архітектури

Про це заявив депутат , голова постійної комісії міськради з питань культури і туризму (БЮТ) Олександр Бригинець.

За його словами, те, що старовинні особняки не пройшли перевірку Мінкульту, означає, що тепер їх власники можуть реконструювати, перебудовувати і зносити будинки. Раніше будівлі підлягали лише науковій реставрації.

“Багато які з цих 107 об’єктів вже зруйновані – наприклад, велотрек на вул. Б. Хмельницького, 58, будинок Шолом-Алейхема по вул. Червоноармійській, 35, споруди Київського водопроводу на Набережному шосе, 6-8. На жаль, до руйнування старого Києва доклали руку чиновники різних рівнів. Сьогодні цю вакханалію необхідно припинити, інакше Київ перетвориться на пересічне провінційне місто пострадянського періоду”, – заявив Бригінець.

“Бізнес і адміністративний центр Києва виростає на кістках культурно-історичного центру столиці. Ціни в центрі за землю дуже високі і ніяка культурна цінність споруди не рятує “малометражні” доми від того, що на їх місці будують скляно-бетонні хмарочоси. Єдиний спосіб врятувати історичне обличчя Києва – перенести органи управління містом і країною за межу забудови ХІХ століття “- підсумував Олександр Бригинець.

За матеріалами Ліга

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.