Новини України. 24 січня. Державний комітет з питань регуляторної політики та підприємництва оприлюднив законопроект про зміну порядку проведення техогляду транспортних засобів.

У ДАІ забирають техогляд

Як пише Коммерсантъ-Украина, у відомстві пропонують передати ці функції приватним фірмам, що пройшли атестацію.

Законопроект, який передбачає зміну порядку проведення технічного огляду колісних транспортних засобів, опублікований на сайті Держкомпідприємництва. Як повідомив голова відомства Михайло Бродський, документ направлений на розгляд Кабінету міністрів.

Як пише видання, зараз державний техогляд автомобілів проводиться підрозділами ДАІ, в яких вони зареєстровані, а перевірка технічного стану машин під час проведення техогляду – уповноваженими підприємствами на підставі дозволу, що видається ДАІ. Талон, який підтверджує, що автомобіль пройшов техогляд, також видає ДАІ. У разі прийняття законопроекту проводити техогляд будуть приватні підприємства, уповноважені на це Міністерством інфраструктури.

Передбачається, що для організації станції перевірки технічного стану автомобілів підприємству необхідно забезпечити проведення техогляду транспортних засобів усіх категорій і пройти атестацію.

Після проведення діагностики станція буде самостійно видавати талон про проходження техогляду, повідомляючи про це в електронному вигляді МВС. За видачу талона без проведення техогляду пропонується встановити штраф у розмірі 1700 грн.

“Сама перевірка записується на відео, яке зберігається потім не менше двох з половиною років. За її знищення – відповідальність аж до кримінальної”, – повідомив Бродський.

За даними видання, запропонований порядок проведення техогляду не передбачає підтвердження оплати водієм всіх накладених штрафів і наявності поліса про страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів, які потрібні зараз для отримання талона. Однак наявність талона про проходження техогляду планується зробити обов’язковою умовою для укладення договору про страхування цивільної відповідальності.

Втім, учасники ринку вважають, що ця норма ніяк не позначиться на взаєминах водіїв і компаній.

“Техогляд і без того серйозно контролюється ДАІ. Варто було б зберегти наявність поліса як умову проходження техогляду”, – сказав голова правління СК Уніка Юрій Єфімов.

Як повідомлялося, в серпні минулого року міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов заявив, що проведення техоглядів не входить до компетенції міліції, і запропонував передати ці функції страховим компаніям.

А 15 січня Президент Віктор Янукович зажадав від Могильова вирішити проблему техоглядів “у найкоротші терміни”:

“Я показую вам жовту картку. Якщо ДАІ буде саботувати це питання, побачите червону”.

Джерело Газета.Уа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.