Новини світу. 12 січня. Туреччина. Основна зовнішня загроза для Туреччини виходить від США, свідчать результати опитування, проведеного соціологами турецького університету Кадір Хас.

Туреччина
Турки вважають, що найбільшу загрозу для них несе США

Згідно з дослідженням, витяги з якого в середу опубліковані в місцевих ЗМІ, 67,8% респондентів вважають, що США несуть найбільшу небезпеку для Туреччини. На другому місці знаходиться Ізраїль, загрозу від якого для Туреччини бачать 51% учасників опитування, за ним із значним відривом слідує Іран – 9,6% респондентів відповідно.

Опитування було проведено в 26 з 81 провінцій Туреччини серед тисячі респондентів.

Майже половина учасників опитування (44,3%) вважають невдалим зовнішньополітичний курс, що проводиться турецьким урядом. Успішним його називають 32,1% респондентів, пише газета “Акшам”.

Основними дипломатичними невдачами респонденти вважають політику офіційної Анкари щодо Ізраїлю, яка зазнала різкої зміни після нападу в травні минулого року ізраїльського спецназу на міжнародний морський конвой, що прямував до, коли загинули дев’ять турків; “залежність Туреччини від США” і тривалі переговори з Брюсселем про вступ в Євросоюз в якості повноправного члена, які ведуться з 2005 року.

У дослідженні відзначається, що вступ Туреччини до ЄС підтримують 54% респондентів, проте лише 37,3% вірять, що Анкара поповнить “європейську сім’ю”.

Найважливішою внутрішньою проблемою для Туреччини учасники опитування вважають безробіття, при цьому 59,5% з них покладають відповідальність за це на уряд. Другою за ступенем важливості для країни турки називають проблему терору, за нею слідують наслідки світової економічної кризи.

Опитування також свідчить про падіння популярності уряду Тайіпа Ердогана, який перебуває при владі вісім років. Якщо протягом першої половини 2010 року довіра до кабінету міністрів перебувала на рівні 44%, то в другій половині року знизилося до 26,5%, відзначає газета “Міллієт“.

Негативно учасники опитування оцінюють і діяльність опозиції: 53% респондентів “не довіряють” основній опозиційній Народно-республіканської партії (НРП), наводить видання дані соціологів.

Джерело РиаНовости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.