Новини світу. 21 січня. Сьогодні в Лондоні колишній прем’єр-міністр Великобританії Тоні Блер давав свідчення комісії з розслідування участі його країни у війні в Іраку.

Тоні Блер
Тоні Блер дав свідчення щодо війни в Іраку

Це вже другий виклик екс-прем’єра в комісію. Його перший шестигодинний допит відбувся в січні минулого року.

Виступаючи перед членами комісії, Тоні Блер заявив, що глибоко жалкує про людські жертви, до яких призвела участь Великобританії у війні в Іраку з 2003 року. Однак, зазначив він, це не означає, що він жалкує про рішення почати військові дії, повідомляє Радіо Свобода.

Блер закликав Захід припинити вибачатися за вторгнення в Ірак і усвідомити загрозу миру, яка нині виходить від Ірану. Екс-прем’єр зізнався, що проігнорував початкове попередження свого головного юридичного радника лорда Голдсміта, який говорив, що вторгнення до Іраку без санкції Ради Безпеки ООН буде незаконним. Блер пояснив це попередження поганою інформованістю радника.

Підводячи підсумки свого виступу, Тоні Блер повідомив, що задовго до прийняття рішення про вторгнення в Ірак, він запевнив президента США Джорджа Буша, що той може покластися на Британію у разі війни в Іраку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.