Новини України. 25 січня. Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко не знає прикладу, коли б опозиція в країнах з серйозними ознаками авторитаризму могла б перемогти владу не домовившись про співпрацю.

Микола Томенко
Томенко: опозиція має визначити єдиного кандидата у президенти

«Треба чесно сказати, що якщо і надалі влада буде стимулювати боротьбу всередині опозиції, а сама опозиція не зможе визначити спільні правила гри, шансів змінити владу на парламентських та президентських виборах дуже мало», – цитує політика його прес-служба.

З огляду на це, Микола Томенко запропонував п’ять принципів, довкола яких можна розпочати переговорний процес та вести спільну опозиційну діяльність.

Першим важливим принципом, на переконання Микола Томенка, є визначення засад спільної діяльності опозиції в парламенті.

Другим Віце-спікер назвав необхідність визначити найважливіші позиції у виборчому законодавстві щодо парламентських виборів, які варто застерегти для забезпечення чесності виборів.

Третій, на думку Томенка – домовитися про принципи та сформувати єдиний опозиційний список 225 кандидатів у депутати по мажоритарних округах, в разі ухвалення змішаної системи.

Четвертий принцип – визначити засади співпраці під час проведення парламентської виборчої кампанії за партійними списками. П’ятий – обговорити механізм визначення кандидата в президенти від демократичних опозиційних сил.

Водночас, заступник Голови ВР зауважив, що публічний характер таких переговорів є єдиною запорукою його ефективності.

«Суспільство повинно знати яку позицію займає та, чи інша політична сила та, відповідно, оцінити відповідальність тих, чи інших політиків за результати переговорного процесу», – підкреслив він.

Підсумовуючи, Микола Томенко ще раз наголосив, що перемогти владу неможливо без спільної діяльності опозиційних демократичних сил.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.