Новини культури. 22 січня. Відома українська письменниця і громадський діяч Оксана Забужко вважає, що “гуманітарна політика в Україні визначається виключно по дзвінку з Кремля”.

Оксана Забужко

Про це вона сказала в коментарі виданню “Заркало тижня. Україну”, відповідаючи на питання про стратегію і тактику нинішньої влади у гуманітарній політиці.

“Вони – ті, хто сьогодні “рулить” країною – взагалі в школу не ходили, і вони щиро вірять, що за гроші сьогодні можна купити абсолютно все. Так що і різноманітні “рецидиви” навколо української мови, української книжки – це все продукт їх хворого розуму. Єдиний реальний спосіб утриматися в такій ситуації – не грати у нав’язану ними “гру”, зберігати здоровий глузд, тверезість і почуття гумору “, – вважає Забужко.

“Влада опускає перед суспільством “димову завісу”. Уявіть собі, днями на сайті Міністерства освіти і науки випадково знаходжу повідомлення про обговорення мовної політики в Україні. Причому таке “обговорення” начебто триває з 29 грудня по 19 січня. Тобто без сумніву , навмисно обрано саме новорічний період. Щоб і опустити цю ж “завісу” і як можна менше письменників приєдналися до надзвичайно важливої для них проблеми! ” – зазначила письменниця.

“Що це? Це тактика “наперсточників”. І про яку гуманітарну сферу можна говорити, якщо для багатьох представників нинішньої влади це взагалі іноземна мова!” – констатувала Оксана Забужко.

Джерело Подробиці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.