Огляд преси. 26 січня. Жодна стратегія викорінення давно діючого повстанського руху на півдні Росії – ні жорсткі заходи, яким надають перевагу деякі представники спецслужб, ні соціальні програми і проекти будівництва інфраструктури, схвалювані багатьма експертами, – не принесли великого успіху, вважає The New York Times.

Домодєдово вибух
Проблему Кавказу неможливо вирішити інакше, ніж від'єднати його

Менше ніж через рік після терактів у московському метро прогримів вибух в аеропорту Домодєдово, а на Північному Кавказі як такому зберігається неспокійна обстановка, пишуть кореспонденти Кліффорд Дж. Леві і Елен Баррі.

“Поки ніхто не взяв на себе відповідальність за теракт у понеділок, але влада чітко дала зрозуміти, що вважає, що він пов’язаний з Північним Кавказом“, – говориться в статті.

У вівторок президент Медведєв несподівано виплеснув гнів на менеджерів аеропорту.

“Він не згадав, чи притягне до відповідальності керівництво федеральних служб безпеки за те, що недоліки в аеропорту не були виявлені заздалегідь”, – зауважує газета. Вибух прогримів в зоні прильоту, яка в багатьох великих аеропортах різних країн не особливо охороняється.

“В останні роки російський уряд то використовував жорсткі заходи для придушення на Північному Кавказі, то проводив політику, покликану усунути масову бідність, корупцію та інші проблеми, які, за визнанням чиновників, іноді підігрівають повстанський рух”, – пише видання.

Путін на початку минулого десятиліття відстоював більш жорсткий підхід, Медведєв, навпаки, закликає вирішувати проблеми, які експерти називають корінними причинами північнокавказького тероризму.

Березневі теракти в московському метро “збіглися з самим початком застосування нової стратегії, і склалося відчуття, що просто треба почекати. Тепер же я не упевнений, що у Москви є запасний план: майже всі варіанти дій себе вичерпали”, – вважає Павло Баєв з Peace Research Institute (Осло).

На думку Баєва, військова операція по тиску на Північний Кавказ неможлива, оскільки в інших регіонах країни вже надто нечисленні війська і міліція. А підхід Медведєва, який робить наголос на інвестиціях і створенні робочих місць, наткнувся на стіну загальної корупції, зауважив Баєв.

Уряд зазнав невдачі, в тому числі, тому, що не послабив контроль спецслужб над Північним Кавказом, навіть коли намагався стимулювати розвиток і соціальні програми, зауважив головний редактор сайту “Кавказький вузол” Григорій Шведов.

“Вони намагаються застосовувати два різних підходи, які абсолютно суперечать один іншому. Вибух в Домодєдово демонструє результати цього протиріччя”, – додав він.

Джерело The New York Times

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.