Огляд преси. 1 січня. У політичному плані в 2010 році мало що змінилося і майже ні одна проблема не усунена.

Вважає оглядач The Guardian Саймон Тісдолл.
“Важке становище економіки, розчарування в Бараку Обамі, який мало чого досяг, все та ж кривава виснажлива війна в Афганістані, ніяких просувань з питання про кліматичні зміни, брязкання зброєю у Східній Азії і патова ситуація на Близькому Сході“, – перераховує він.
Але багато проблем перейдуть у 2011 рік, і, можливо, він виявиться ще важче, вважає автор.
Миротворцям в 2010 році не щастило. Найбільшою невдачею Тісдолл вважає те, що США не зуміли схилити палестинців і Ізраїль до угоди, а найбільшим успіхом – “відносний спокій в Зімбабве, якого коаліційний уряд домоглося після багаторічних лютих міжусобиць”. Спроби припинити війну в Афганістані шляхом діалогу з “Талібаном” не принесли реальних плодів, і бойові дії навіть загострилися, вважає автор. Неясно, чи зможе Обама, як намічав, в липні 2011 року приступити до поетапного виведення американських військ.
“Не вдалося врегулювати і менш резонансні конфлікти”, – пише автор. Так, уряд Іспанії відкинуло пропозицію баскських бойовиків про припинення сепаратистської боротьби.
“Небезпечно тліла ворожнеча між Грузією і Росією через самопроголошення Південної Осетії і Абхазії“, – пише газета.
Оглядач радить у 2011 році відстежувати ситуацію в Лівані і Таїланді. У Лівані загострюються міжобщинні тертя у зв’язку з офіційним розслідуванням вбивства прем’єр-міністра Харірі в 2005 році.
“Якщо, як очікується, провину покладуть на” Хизбаллу “, спонсоровану Іраном, то слабкий коаліційний уряд Лівану може розпастися”, – пояснює автор.
У Таїланді напередодні парламентських виборів напевно знову проявить себе опозиційний рух “червоних сорочок”, очікуються нові збройні сутички та теракти.
У сфері контролю озброєнь увагу було зосереджено на Ірані, і в 2011 році ситуація не зміниться, вважає автор. Радбез ООН ввів нові, ще більш жорсткі санкції, і їх, мабуть, підтримали Китай і Росія. Але іранський режим відкинув переговори по суті.
“Можливо, в 2011 році на зміну дипломатичним і комерційним засобів впливу прийдуть військові”, – пророкує автор.
Величезне занепокоєння як і раніше викликає Північна Корея.
“Уламки полетять до небес, якщо імовірно навіжений Кім і його тупуватий на вигляд син і спадкоємець натиснуть червону кнопку”, – зауважує автор.
“У Росії правозахисники та аналітики відзначили продовження репресивної тенденції під похмурим заступництвом чергового кремлівського лідера, який позиціонує себе як” сильна рука “, – прем’єр-міністра Путіна його суперництво з президентом Медведєвим, що викликає масу розмов, у майбутньому році, очевидно, досягне апогею напередодні. виборів 2012 року: Путін повинен вирішувати, чи хоче він сам стати президентом “, – говориться в статті в.
Настільки ж важливий 2011 для Обами: пора готуватися до кампанії за переобрання, потрібні суттєві досягнення в Америці і за кордоном, вважає автор. Виявляться і провідні кандидати від республіканців, велика увага прикута до Сари Пейлін з її гаслом: “Відродимо велич Америки!”
До категорії “шок і сюрпризи 2010 року”, поряд із землетрусом в Гаїті та публікаціями WikiLeaks, автор відніс той факт, що
“Росія – малоймовірний кандидат, який не має інфраструктури і не представлений своїм лідером Путіним – завоювала право провести ЧС-2018… Ще цікавіше, що спекотний, сухий, Катар був обраний для ЧС-2022. Зепп Блаттер знову забив гол”.
Джерело ЦензорНет