Огляд преси. 5 січня. Високі ціни на нафту загрожують порушити хід економічного одужання розвинених держав у цьому році, попередило Міжнародне енергетичне агентство (МЕА), пишеться в статті видання “The Financial Times”.

Економіка боїться цін на нафту

За останній рік, за даними аналітиків агентства, витрати на імпорт нафти 34 найбагатших держав, що входять в Організацію економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), підвищилися на 200 млрд. доларів, до 790 млрд. доларів до кінця 2010 року.

Як стверджує МЕА, збільшення, обумовлене високими цінами на нафту, рівноцінно втрати 0,5% ВВП країн ОЕСР.

“Ціни на нафту входять в небезпечну для світової економіки зону, – заявив Фатіх Бірол, головний економіст МЕА. – Рахунки за імпорт нафти стають загрозою економічному одужанню. Це тривожний сигнал для країн-споживачів нафти і виробників”.

Ціни на нафту за останні тижні наблизилися до 100 доларів за барель, а нафта марки Brent у понеділок, вперше за 27 місяців, досягла позначки 95 доларів за барель, у той час як економічне одужання набирає темпи, говориться в статті.

“І хоча у вівторок ціни на нафту знизилися, своїм попередженням МЕА чинить тиск на ОПЕК до збільшення виробництва. Незважаючи на високі ціни на нафту, минулого місяця міністри нафти вирішили залишити свої квоти на колишньому рівні”, – відзначає автор статті Сільвія Пфайфер (при участі Девіда Блера).

Джерело ФТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.