Новини культури. 28 січня. США. Полотно “Свята Співбесіда” пензля Тиціана продано на аукціоні Sotheby’s у Нью-Йорку за 16,8 мільйона доларів – рекордну ціну для картини епохи Ренесансу, повідомляє в четвер агентство Рейтер.

Свята співбесіда

Картину “Свята Співбесіда: Мадонна з немовлям у оточенні Святого Луки і Катерини Олександрійської” майстра італійського Відродження придбав колекціонер з Європи. Оцінна вартість складалає від 15 до 20 мільйонів доларів.

Це полотно, як вважається, було замовлене одним з падуанских аристократів. Полотно було написано Тиціаном під кінець життя близько 1650 року. За минулі чотири з половиною століття картина міняла власників лише п’ять разів, весь цей час залишаючись у межах Європи. На публіці “Свята Співбесіда” в останній раз виставлялося близько 30 років тому. До початку аукціону в листопаді та грудні минулого року охочі могли помилуватися на шедевр італійського майстра в Нью-Йорку, а потім у Парижі, Амстердамі і Лондоні.

Роботи старих майстрів такого рівня вкрай рідко з’являються на ринку, а Тиціан не йшов з молотка у приватні руки вже близько 20 років. В останній раз картина Тиціана виставлялася на аукціон Christie’s у Лондоні в 1991 році. Тоді полотно “Венера і Адоніс” (1555-1560) також було продано за рекордну для відкритих торгів ціну – 13,6 мільйона доларів.

Джерело Тренд

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.