Новини України. 24 січня. Київ. Київська міська організація всеукраїнського об’єднання “Свобода” вимагає від МЗС рішучих дій на захист українців у Росії, а на кожний антиукраїнський крок російської влади пропонує закривати російські школи, проросійські організації, театр “русской драми” та російські телеканали в Україні.

ВО Свобода хоче, щоб МЗС діяло рішуче

Як повідомила прес-служба ВО “Свобода”, представники цієї політсили пікетували МЗС з вимогою припинити політику безхребетності у стосунках з Росією.

“Також ми вимагаємо від центрального керівництва держави діяти симетрично по відношенню до РФ – на кожен крок проти українців в Росії відповідати серією заходів в Україні“, – заявили активісти.

“Сьогодні в Росії закривають єдину невелику українську бібліотеку, в той час як в Україні російська мова домінує та витісняє українську. Сьогодні в Росії ліквідовують українське земляцтво та переслідують українську інтелігенцію, в той час як в Україні абсолютно вільно та відкрито, навіть за державної підтримки, діють сотні антиукраїнських організацій та структур – п’ята колона Кремля“, – відзначили “свободівці”.

За їхньою інформацією, сьогодні мільйони українців у Росії позбавлені елементарних національних прав – українських шкіл, української мови в ЗМІ, українських бібліотек, українського громадського життя, в той час як в Україні за кошти державного бюджету існують тисячі російських шкіл, російських бібліотеки, театри, російська мова лунає у державних установах і ЗМІ частіше за українську.

“Ми закликаємо до адекватних дій у відповідь. В Москві закрили єдину українську бібліотеку? Закриємо російські школи в Україні! В Росії ліквідовують українське земляцтво? Ліквідуємо усі проросійські організації в Україні! В Росії вилучають україномовну “екстремістську” літературу? Вилучимо з бібліотек та книгарень усю українофобську літературу! В Росії влада не дає розвиватися українській мові та культурі? Заблокуємо усі російські телеканали в Україні та закриємо театр “русской драми”, – резюмували у “Свободі”.

Нагадаємо, депутатська група “За Україну!” ініціює звіт міністра закордонних справ щодо ситуації навколо української бібліотеки в Москві та разом з БЮТ вимагає відкликати посла України в Російській Федерації Володимира Єльченка.

16 січня в Бібліотеці української літератури в Москві був проведений черговий обшук. За словами директора установи Наталії Шариної, під час обшуку російські правоохоронці поводили себе грубо.

Очільник МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що Національно-культурну автономію українців Росії закрили через її політичну діяльність. За його словами, це об’єднання займалося не тим, що записано у статуті.

Джерело Газета.Уа

Comments

  1. Чим більше москальня хамить, тим більше буде у них ворогів. Свободівці молодці!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.