Новини України. 14 січня. Світовий конгрес українців відправив листа в ООН, ОБСЄ та Європарламент, в якому просить міжнародну спільноту відреагувати на політичний тиск в Україні.

Світовий конгрес українців
Світовий конгрес українців просить Європу засудити репресії в Україні

Світовий конгрес українців закликає ООН, ОБСЄ, Європейський парламент виступити із закликом засудити здійснювані, на його думку, кримінальні переслідування політиків в Україні.

“Світовий конгрес українців закликає міжнародне співтовариство і організації засудити як неприпустимий антидемократичний тиск, що здійснюється на політичних опонентів в Україні“, – йдеться в листі.

За даними Конгресу українців, в 2010 році в Україні посилилися тенденції, що свідчать про зниження поваги до демократії і плюралізму. Конгрес відзначив, що США вже висловили стурбованість з приводу переслідування українською владою політичних опонентів.

Нагадаємо, Freedom House у щорічному рейтингу демократичного розвитку опустила Україну з рангу “вільної” до “частково вільної” держави.

11 січня європейський комісар з питань розширення Євросоюзу та європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив, що Європейський Союз сподівається на те, що влада України не будуть застосовувати кримінальне законодавство в політичних цілях. Єврокомісар попередив українську владу, що Європа вдасться до відповідних санкцій, якщо ситуацію не змінять.

За матеріалами tochka.net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.