Новини світу. 15 січня. Судан. Молоді суданці спираючись на досвід успішного повстання в Тунісі, яке призвело до негайної втечі з країни президента Зін аль-Абідін Бен Алі, використовують соціальні мережі для координації своїх дій.

Молодь Судану творить революцію через Faсebook

На цьому тижні в Судані пройшли акції протесту проти підвищення цін на продовольство і бензин. У групі протесту в Faсebook складається 400 чоловік, там звучить пропозиція зробити антиурядові акції регулярними. Для цього сім’ї повинні вийти зі своїх будинків у 19:00 за місцевим часом і протягом 30 хвилин стояти із запаленою свічок.

«Люди будуть стояти на один день, два, три, сім – скоро дійде воно ЗМІ … потім дійде до вулиць і скине тирана (президента аль-Башира – ред.), – пише в групі Wail Jabir. – В іншому коментарі говориться, що вихід на вулицю із запаленою свічкою «це тільки початок».

Уряд у Судані бореться з серйозною економічною кризою, яка може посилитися, якщо в результаті референдуму Південний Судан стане незалежною державою, 75% нафти, що видобувається в країні знаходиться на півдні.

Президент Судану Омар аль-Башир прийшов до влади в результаті військового перевороту 1989 року. У липні 2008 року прокурор Міжнародного кримінального суду зажадав видати ордер на арешт аль-Башира за звинуваченням у геноциді у зв’язку з конфліктом у Дарфурі. Також президента Судану звинувачують у встановленні в країні диктатури.

Джерело ГазетаРу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.