Новини сівту. 28 січня. Адміністрація президента США Барака Обами на словах значно поліпшила відносини з президентом Єгипту Хосні Мубараком, але секретні документи, опубліковані скандальним сайтом Wikileaks, коригують цю позицію, американці чинили тиск на єгипетську владу і закликали до політичних змін.

Барак Обама
Барак Обама

Тому немає нічого дивного в тому, що президент Обама в останніх публічних виступах закликав Мубарака до політичних реформ, повідомляє The New York Times.

Після приходу до влади Обами відносини з Єгиптом покращилися, адміністрація Джорджа Буша-молодшого неодноразово публічно критикувала режим Мубарака за переслідування політичних опонентів, незважаючи на те, що Єгипет був найближчим союзником США на Близькому Сході, починаючи з середини 70-х років.

Адміністрація Обами припинила критику єгипетської влади, але в той же час конфіденційно робила сильний тиск на президента Мубарака, про це свідчить дипломатичне листування, оприлюднене на Wikileaks. Американські дипломати неодноразово піднімали проблеми переслідування дисидентів і блогерів, а також закликали відмовитися від тортур у в’язницях.

Тому публічний заклик Обами до влади Єгипту розпочати політичні та економічні реформи, що прозвучав у четвер, не став несподіванкою.

Джерело Газета.ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.