Новини технологій. 16 січня. Американські та ізраїльські вчені в ізраїльському місті Дімона провели спільні тестування комп’ютерного вірусу, який раніше вивів з ладу частину іранського обладнання, призначеного нібито для створення ядерної зброї.

Комп'ютерний вірус
Комп'ютерний вірус має зупинити роботу центрфуг

Для цього на ізраїльській станції “Дімона” були відтворені точно такі ж умови, що і в іранському центрі зі збагачення урану “Натанз”, повідомляє The New York Times.

Як пише видання, вірус складається з двох частин: одна здатна вивести з ладу центрифуги, інша дає помилкові повідомлення про справність виведеного з ладу обладнання.

При цьому в січні 2009 року New York Times повідомляла, що “Буш дозволив розробку секретних програм для руйнування електричних та комп’ютерних систем по всьому Натанзі“.

Також багато вчених і експерти припускають, що творцем комп’ютерного вірусу є німецька компанія Siemens, яка в 2008 році спільно з американською дослідною лабораторією в штаті Айдахо займалася вивченням слабких сторін обладнання, яке фірма продавала по всьому світу.

Раніше в листопаді 2010 року в роботі тисяч іранських центрифуг, використовуваних для збагачення урану, відбувалися збої через виявлення в системі управління вірусу-хробака Stuxnet, запрограмованого на дестабілізацію функціонування центрифуг, відзначає Газета.Ру.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.