Новини світу. 28 січня. США в рамках програми підтримки демократії фінансували опозиційні організації Єгипту, де в останні дні не припиняються масові антиурядові виступи, повідомляє в п’ятницю агентство Франс Прес з посиланням на норвезьку газету Aftenposten.

США фінансувало опозицію в Єгипті

Інформація Aftenposten заснована на конфіденційному листуванні американських дипломатів, яку надав газеті скандально відомий сайт WikiLeaks.

Як випливає з цих документів, урядове Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в 2008 році планували передати єгипетським організаціям, виступаючим за розвиток демократії, 66,5 мільйона доларів, а в 2009 – 75 мільйонів.

В одній з депеш йдеться, що президент Єгипту Хосні Мубарак різко негативно ставився до подібної допомоги, розглядаючи її, як загрозу стабільності країни.

Маніфестації з вимогами проведення економічних і політичних реформ, а також відставки 82-річного Мубарака, який править в країні 30 років, почалися в Єгипті у вівторок. У п’ятницю масові акції протесту тривають в Каїрі та інших єгипетських містах, незважаючи на те, що МВС Єгипту виступило із заявою про заборону будь-яких акцій протесту і пообіцяло притягнути порушників заборони до суду. Тисячі поліцейських були розміщені на всіх великих площах, вулицях і мостах єгипетської столиці, щоб перешкодити виступам.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.