Новини України. 23 січня. Голову Сумської обласної “Народної самооборони” Івана Боршоша після мітингу до Дня Соборності затримала міліція.

Іван Боршош
Івана Боршоша затримали після мітингу

У телефонному коментарі він пояснив, що вчора, 22 січня Сумська обласна організація “Народної самооборони” близько 17:00 проводила мітинг опозиційних сил. Після завершення події всю техніку завантажили і вивезли, повідомляє Голос UA.

“І йшли групою, нас було 5 осіб по вулиці Дзержинського. Нас зустріли люди у формі, не патруль, адже були без погонів. Погони порожні… Сказали відразу, що нас звинувачують у тому, що ми порушуємо закон про тишу. Ми почали сміятися. Я – колишній заступник міського голови, і курирував якраз це питання, і знаю, що закон про тишу діє з 22 годин, а по-друге, ми не кричали, не співали, не танцювали – спокійно йшли по дорозі. Після цього нам сказали, що ми порушили статті 113 або 118…”, – повідомив голова Сумської обласної “Народної самооборони”.

Після цього, за словами Івана Боршоша, він попросив людей у формі представитися і пояснити причини затримки групи, але люди в формі почали погрожувати йоум і тим, хто його супроводжував.

“Він почав говорити, що “Ви домовилися”, трохи матом… У відповідь я сказав, що я його прошу, як державного службовця спілкуватися державною мовою. Це, мабуть, стало останньою краплею, він почав прирікатися, викликав підмогу”, – додав він.

Боршоша, за його словами, “запхали на заднє сидіння міліцейської патрульної машини”. У так званий “бобик”, в “клітку”. При тому, що керівник Сумської обласної організації намагався пред’явити посвідчення помічника народного депутата, його ніхто не слухав. Також, за свідченнями Івана Боршоша, у нього забрали сумку та мобільний телефон.

Тільки завдяки тому, що в кишені куртки Іван Боршош мав ще один мобільний телефон, йому вдалося зв’язатися з в.о. голови партії Сергієм Луценком і пояснити ситуацію. За свідченням Боршоша, його приблизно півгодини везли у невідомому напрямку за місто, потім приблизно такий же час його везли назад в місто.

Пізно вночі його все ж таки відпустили і просили “подзвонити до Києва і сказати, що конфлікт вичерпаний, і що він знайшов спільну мову з правоохоронцями”, що Боршош робити відмовився.

“Мені повернули всі речі, але ображали і так далі, і так і не показали на підставі чого мене затримали… Думаю, що це наслідки мітингу, який ми проводили”, – підкреслив Іван Боршош.

“Буду писати скаргу або звернення до міністра. Зараз я консультуюся з юристами і в будь-якому випадку ми це просто так не залишимо”, – повідомив він.

“Сьогодні дільничний стукав мені в двері, також викликав мене, запрошують мене до начальника райвідділу, я зараз вдома знаходжуся і сказав усім, що якщо у них буде рішення суду або ж інші документи, ордер – звичайно, заходьте, а так я не піду в міліцію “, – зазначив Іван Боршош.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.