Новини світу. 4 січня. Сонячне затемнення, що почалося у вівторок вранці в північній Африці, завершилося – пляма місячної півтіні в 11.00 за Гринвічем (13.00 за київським часом), покинула Землю, дійшовши до Тибету, північно-східного кордону Казахстану, Західного Сибіру і заходу Монголії.

Наступне затемнення 1 червня

Затемнення почалося о 8.40 за київським часом, коли півтінь Місяця торкнулася земної поверхні на півночі Алжиру. Потім вона пройшла через північну Африку, Європу, Близький Схід до північної Індії та північно-східного кордону Казахстану.

У максимумі затемнення о 10.51 Місяць закрив сонячний диск на 86%. Максимальну фазу затемнення могли бачити жителі Швеції, Фінляндії, Прибалтики. У Копенгагені фаза затемнення досягала 82,6%, а в Лондоні – 74,7%.

Друге часткове сонячне затемнення в 2011 році відбудеться 1 червня, повідомляє РИА Новости. У точці його максимуму, яка знаходиться на узбережжі Баренцевого моря в районі російського острова Колгуєв в Архангельській області, Сонце закриється на 60%. Це затемнення можна буде спостерігати в усій східній Арктиці, на півночі Канади, на Камчатці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.