Новини авто. 30 січня. Німеччина. У німецькому місті Штутгарт розпочалися урочистості з приводу 125-річчя реєстрації першого патенту на автомобіль – це зробив 29 січня 1886 німецький інженер, піонер автомобілебудування Карл Бенц.

Карл Бенц

Його патент став одним з найбільш комерційно успішних в історії, а день його реєстрації святкується і як початок ери автомобілебудування. Прізвище Бенц стало частиною назви однієї з найзнаменитіших автомобільних марок “Мерседес-Бенц“.

Урочистості триватимуть 125 днів. І взагалі число 125 обігрується в численних ювілейних програмах та акціях: зокрема, випущена до цієї дати книга історичних анекдотів про автомобілі називається “125 історій, які рухають”.

В Штутгарт також приїхала канцлер Німеччини Ангела Меркель.

У першого автомобіля Карла Бенца було три колеса, і він розвивав швидкість 16 кілометрів на годину. Чи були люди, які побачили тоді в цьому проекті велике майбутнє?

Відпові Міхаель Бок, директор музею “Мерседес-Бенц“: “Я думаю, були. Адже й сьогодні, коли з’являються нові технології, завжди знаходяться відважні провісники їх великого майбутнього. А 16 кілометрів на годину – у порівнянні з кіньми або ослами, які були тоді засобами транспорту, – цілком вражало “.

Трохи пізніше Карла Бенца запатентував свій автомобіль інший німецький інженер Готтліб Вільгельм Даймлер. У 1926 році фірми Даймлера і Бенца об’єдналися в нині відому всьому світу компанію “Даймлер-Бенц“.

Джерело Радіо Свобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.