Новини науки. 17 січня. Понеділок, 17 січня, офіційно оголошений у Великобританії найважчим днем у році, так званим “Blue Monday” або “Black Monday”.

поганий день, робота, офіс
Мешканці планети сьогодні переживуть найгірший день року

Формулу для щорічного визначення відповідної дати вивів психолог Кліфф Арналл (Cliff Arnall), експерт з депресивних станів.

Для її розробки вчений взяв до уваги шість факторів: погода, рівень боргів, які лишилися з Різдвяних свят (різниця акумульованого боргу з можливістю його оплатити), нудьга у зв’язку з закінченням святкового сезону, порушення обіцянок, даних самому собі на новий рік, низький рівень мотивації і відчуття необхідності зробити активні кроки для поліпшення власного життя.

Формула “Чорного понеділка”:

Формула найгіршого дня року - Blue Monday

де W – погода, D – заборгованість, T – час від Різдва, Q – з часу невиконання Новорічних обіцянок, M – низький рівень мотивації, Na – відчуття необхідності приймати заходи. Показник “D” в релізі Арнала не визначений.

Відповідна дата випадає на третій понеділок січня: у 2005 році, згідно з Кліффом Арналлом, це було 24 січня, 23 січня в 2006 році, 22 січня в 2007 році, 21 січня в 2008 році, 19 січня в 2009 році, 18 січня в 2010 році і 17 січня в 2011 році.

Згідно зі ще одним дослідженням, британці, які працюють, найгірше сплять саме в ніч з неділі, так як їх лякає і дратує перспектива їхати на роботу в понеділок вранці.

Для того, щоб успішно пережити найгірший день у році, психологи рекомендують британцям перестати скаржитися на погоду, сфокусуватися на позитивних сторонах життя і не зустрічатися в цей день з тими, хто їм неприємний.

Арнал також заявив, що порахував найщасливіший день: у 2005 році – 24 червня, у 2006 році – 23 червня, в 2008 році – 20 червня, в 2009 році – 19 червня, в 2010 році – 18 червня.

Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.