Новини України. 11 січня. Київ. Штефан Фюле висловив стурбованість тиском на громадянське суспільство.

Штефан Фюле Юлія Тимошенко
Штефан Фюле обговорив проблеми демократії з Юлією Тимошенко

Під час зустрічі сьогодні у Києві Єврокомісар з питань розширення і європейської політики сусідства Штефан Фюле обговорив з лідером партії “Батьківщина” Юлією Тимошенко проблеми демократії в Україні.

«Повага до верховенства права, прав людини, демократичних принципів завжди були й залишаються ключовими у відносинах Україна – ЄС», – сказав він.

Єврокомісар наголосив на неприпустимості вибіркового застосування правосуддя щодо політичних опонентів та висловив свою стурбованість у зв‘язку із зростаючим тиском на громадянське суспільство, погіршенням ситуації у медіа просторі та суттєвим звуженням політичного плюралізму, повідомляє прес-служба БЮТ.

Окремо Штефан Фюле акцентував на важливій ролі опозиції у наближенні України до ЄС.

Своєю чергою Тимошенко подякувала пану Фюле за підтримку і наголосила, що зміцнення демократії та стратегічний курс на євроінтеграцію залишаються головними пріоритетами для її політичної сили, особливо у найважчий час випробувань для демократії. Вона також ознайомила Єврокомісара Фюле з поглядами опозиції щодо реалізації матриці політичних пріоритетів, підготовлених Європейською Комісією.

“Сьогодні нас хвилює, щоб той час, коли ми перебуваємо в опозиції, не був втраченим для справжньої європейської інтеграції України, – заявила Юлія Тимошенко, – У мене вистачить політичної волі і внутрішньої свободи для того, щоб зробити Україну більш демократичною і більш європейською, а наших громадян – більш вільними і заможними».

Сторони домовилися провести наступну зустріч у Брюсселі у найближчий час.

Нагадаємо, що згідно з рішенням Генпрокуратури Юлія Тимошенко перебуває на підписці про невиїзд, у зв’язку з відкритою проти нею кримінальною справою щодо нецільового використання коштів отриманих у рамках “Кіотського протоколу”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.