Новини технологій. 10 січня. Росія. На Сахаліні і Камчатці вулкани використовують як альтернативне джерело електроенергії.

Геотермальна електростанція

еотермальна станція розташувалася біля підніжжя вулкана Менделєєва на сахалінському острові Кунашир. Геотермальні станції є ще на Камчатці і Ітурупі, але вони можуть виробляти тільки електрику.

За рахунок тепла від вулкана Менделєєва і води з Тихого океану станція переробляє пар, який не дає ніякого осаду і природним чином розчиняється у повітрі.

Природне паливо надходить по трубах у блок підготовки пари, а на виході виходить пароводяна суміш. Вона надходить спочатку в турбогенератор, потім у підстанції, і, нарешті, в будинки курільчан.

Геотермальна станція опалює не тільки центр Кунашира – селище Южно-Курильськ, – але і кілька сусідніх сіл. Встановлене на ній обладнання дозволяє отримувати енергію, якої вистачило б на населення приблизно у 30 тисяч осіб.

Отримувати електроенергію безпосередньо на Курилах дешевше, ніж привозити паливо з інших регіонів. Незабаром на геотермальній станції почнеться модернізація техніки. Зараз в обласному уряді готують проект на монтаж турбін нового покоління, а вже наступного року почнеться їх установка.

Джерело ГазетаУа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.