Новини України. 15 січня. Київ. “Репортери без кордонів” засуджують міліцейський рейд на київський будинок журналістки-блогера Олени Білозерської, проведений 12 січня, в результаті якого у неї була вилучена вся техніка, включаючи фото-і відеокамери, комп’ютери, мобільні телефони та інше професійне обладнання.

Олена Білозерська

Репортери без кордонів” відзначають, що за даними міліції, підставою для проведення обшуку стало те, що Білозерська брала участь у поширенні через Інтернет відео, де зафіксовано підпал одного з київських офісів Партії регіонів. Але стаття 17 Закону “Про державну підтримку ЗМІ та соціальний захист журналістів” визначає: “Службова діяльність журналіста не може бути підставою для його арешту, затримання, а також вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених ним матеріалів та технічних засобів, якими він користується у своїй роботі “.

У повідомленні також відзначається, що Білозерській, будинок якої вже двічі обшукували в минулому році, не дозволили навіть подзвонити по телефону адвокату під час цього обшуку, який тривав більше 6 годин. Її батьків допитала міліція вранці під час обшуку, а саму її допитували ввечері того ж дня.

Нарешті, міліція погодилася повернути журналістці її мобільний телефон, принтер, і сканер, але у них до цих пір перебувають її комп’ютери, фото-і відеокамери, відзначають “Репортери без кордонів“.

“Ми глибоко шкодуємо, що з Білозерською знову ведуть себе як з підозрюваною, тоді як вона лише інформувала суспільство як журналіст”, – заявляють “Репортери без кордонів“.

“Ми закликаємо українську міліцію поважати закон, і повернути журналістці її професійне обладнання. Їх дії являють серйозну загрозу свободі ЗМІ, і, схоже, спрямовані на залякування журналістів і заохочення їх до самоцензури”, – наголошується в повідомленні.

Як повідомлялося, обшук у Білозерської був проведений в рамках розслідування підпалу київського офісу Партії регіонів 31 грудня. Білозерська, яка часто передає інформацію про акції протесту і безлади, отримала е-мейл з посиланням на відео, викладене на Youtube. На відео видно, як двоє молодих людей кидають пляшку, швидше за все, з коктейлем Молотова, у вікна будівлі. Вона виставила посилання на своєму блозі. Разом з тим, Білозерська засудила цей напад.

Джерело Подробиці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.