Новини світу. 4 січня. США. Причиною загибелі більше 3 тисяч дроздів, що впали з неба над одним з міст в американському штаті Арканзас, стали новорічні феєрверки.

Чорний дрізд
Тисячі дроздів загинули через феєрверки

За словами місцевих жителів, запускали феєрверки і підривали петарди на вулицях невеликого містечка Бібі (Beebe) у святкову ніч, незабаром після салюту на їхні голови з неба буквально обрушився дощ з мертвих чорних дроздів.

“Вулиці, двори, дороги – все було всіяно (мертвими) птахами. Деякими вулицями неможливо було вести машину, не наїжджаючи на них”, – повідомив місцевий еколог Роббі Кінг (Robby King).

На думку низки вчених, причиною смерті такої великої кількості пернатих став шум від вибуху петард і феєрверків, який настільки налякав дроздів, що вони дезорієнтовані у просторі і стали врізатися в будинки, машини і один одного, пише британське видання Guardian.

За іншою версією, одна з птиць, приголомшена гуркотом салюту, збилася зі шляху і відвела в невірному напрямку всю зграю.

Дрозди летіли на рівні дахів, нижче верхівок дерев, втікаючи від вибухів зверху. У цих птахів дуже поганий зір, тому вони почали стикатися з предметами, що траплялися на їхньому шляху”, – повідомила орнітолог з Арканзасу Карен Роув (Karen Rowe).

За її словами, мертві птахи доставлені в лабораторії штату, де будуть обстежені на предмет захворювань або наявності токсинів, які могли викликати їх раптову загибель.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.