Новини економіки. 1 січня. З 1 січня 2011 року в Україні набув чинності новий Податковий кодекс – за винятком ряду його окремих норм.

податковий кодекс
Податковий кодекс набув чинності

Документ встановлює і регулює загальнодержавні та місцеві податки і збори, а також їх адміністрування.

Кодексом введено автоматичне відшкодування податку на додану вартість.

Оподаткування доходів фізосіб буде здійснюватися за ставкою 15% для осіб з щомісячним доходом до 10 мінімальних зарплат і за ставкою 17% для осіб з щомісячним доходом понад 10 мінімальних зарплат.

З 1 квітня ставка податку на прибуток підприємств знизиться з 25% до 23%, з 2012 року – до 21%, з 2013 – до 19% і з 2014 – до 16%.

ПДВ, згідно з документом, буде знижений з 1 січня 2014 року з 20% до 17%.

Кодекс передбачає оподаткування доходів фізосіб від банківських депозитів за ставкою 5%, однак цей податок буде введений з 2015 року.

Крім того, з 2012 року документ передбачає введення податку на нерухомість.

Ставки цього податку встановлюються місцевою владою в таких межах: для квартир загальною площею до 240 квадратних метрів і будинків до 500 квадратних метрів – на рівні до 1% розміру мінімальної зарплати на 1 січня звітного року за 1 квадратний метр, для квартир понад 240 квадратних метрів і будинків понад 500 квадратних метрів – на рівні 2,7% розміру мінімальної зарплати на 1 січня звітного року за 1 квадратний метр.

Базовий податковий період – 1 календарний рік.

Від сплати даного податку звільняються зареєстровані мешканці квартир площею до 120 квадратних метрів і будинків до 250 квадратних метрів.

Крім того, за рішенням місцевої ради від сплати цього податку можуть повністю або частково звільнятися прибудови до житлових будинків для утримання худоби, птиці та зберігання інвентарю, гаражі, підвали та горища, а також старі та аварійні будинки.

Кодекс не передбачає внесення змін в існуючу систему спрощеного оподаткування.

Нагадаємо, що Верховна рада прийняла Податковий кодекс 18 листопада, однак президент Віктор Янукович ветував його. Після численних масових протестів підприємців по всій Україні 2 грудня парламент ухвалив Податковий кодекс із урахуванням пропозицій президента.

Джерело Подробиці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.