Новини світу. 18 січня. Кількість нападів на судна по всьому світу за підсумками 2010 року виросло на 10%, в порівнянні з аналогічним показником попереднього року, і склало 445 атак.

Пірати побили власний рекорд в минулому році

Це найвищі показники за останні роки, говориться у звіті Центру моніторингу піратських нападів (Piracy Reporting Centre, PRC) Міжнародного морського бюро (International Maritime Bureau).

За даними ММБ, за рік пірати захопили 53 судна. Взяли в полон 1 тисячу 181 моряка, вісім – вбили. За підсумками 2009 року бюро повідомляло про 1 тисячу 50 захоплених розбійниками мореплавців.

“Ці цифри, які показують кількість заручників і захоплених суден, найвищі, які ми коли-небудь спостерігали”, – наводяться у звіті слова голови Центру моніторингу піратських нападів ММБ Поттенгала Мукундана (Pottengal Mukundan).

Погіршення безпеки мореплавання пов’язано з подальшою активізацією сомалійських піратів. Біля узбережжя Сомалі, яке ще з 1991 року не існує як єдина держава, в 2010 році скоєно 92% усіх атак і захоплено 49 суден і 1016 осіб.

Як наголошується в документі, тоді як напади піратів біля берегів Сомалі в 2010 році почастішали, число атак в районі Аденської затоки знизилося до 53 в порівнянні з 117 атаками, зареєстрованими в 2009 році. За даними ММБ, це може бути пов’язано з посиленою роботою з патрулювання вод міжнародними силами морської безпеки.

Крім того, пірати в 2010 році також досить активно діяли біля узбережжя Нігерії – там зареєстровано 13 нападів на судна з подальшим захопленням, чотири судна  обстріляні, стосовно двох суден були зроблені спроби захоплення.

За даними Міжнародного морського бюро, в 2010 році активізувалися пірати в Південно-Китайському морі, де зроблено 31 напад.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.