Новини світу. 12 січня. Підготовка командира літака президента Польщі “для заходу на посадку в складних метеоумовах була недостатньою”.

Авіакатастрофа під Смоленськом
В авіакастрофі під Смоленськом винні поляки

Про це заявила сьогодні голова Міждержавного авіаційного комітету Тетяна Анодіна.

Керівники МАК представили доповідь про остаточні результати розслідування катастрофи літака Ту-154 під Смоленськом 10 квітня 2010 року.

Анодіна підкреслила, що захід на посадку здійснювався не в штурвальному режимі, а з використанням автопілота “з невиправданим ризиком”.

Також, за словами Анодіної, у командира літака президента Польщі був “психологічний конфлікт мотивів”. Вона пояснила, що, з одного боку, командир розумів ситуацію з поганими метеоумовами при посадці, з іншого – “сильну мотивацію посадки саме на аеродром призначення мало те, що у разі відходу на запасний аеродром міг очікувати негативної реакції головного пасажира”.

10 квітня 2010 в результаті аварії польського президентського авіалайнера Ту-154М під Смоленськом загинули всі 96 осіб, що знаходилися на борту, в тому числі президент Польщі Лех Качинський, його дружина та ряд вищих чиновників. Польська делегація мала намір відвідати Катинь для участі в меморіальних заходах. Пізніше вдалося встановити, що причиною трагедії, швидше за все, стала помилка екіпажу. Розслідування причин катастрофи велося російськими фахівцями в тісному контакті з польськими колегами. Вже влітку копії розшифровки чорних ящиків були передані до Варшави. І до останнього моменту на офіційному рівні поляки погоджувалися з висновками російських експертів.

Джерело Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.