Новини світу. 7 січня. Казахстан. Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв відмовився від пропозиції парламенту про винесення на референдум питання про зміни до Конституції республіки з продовження повноважень чинного президента без всенародних виборів до 2020 року.

Нурсултан Назарбаєв
Назарбаєв відмовився від референдуму про продовження своїх повноважень

Указ глави держави цитують сьогодні офіційні ЗМІ. У ньому, зокрема, говориться: “Відхилити пропозицію парламенту Республіки Казахстан про винесення на республіканський референдум змін і доповнень до Конституції Республіки Казахстан, ініційоване Парламентом Республіки Казахстан відповідно до підпункту 3) пункту 2 статті 54 Конституції Республіки Казахстан. Цей Указ вводиться в дію з дня підписання”.

Заява ініціативної групи про проведення відповідного референдуму була зареєстровано в ЦВК республіки 27 грудня. Республіканські збори, на яких висунули відповідну ініціативу, пройшли в Усть-Каменогорську 23 грудня. У них взяли участь 850 делегатів з 14 областей країни, а також Астани і Алма-Ати.

У прийнятому зверненні до громадян підкреслювалося, що продовження повноважень Назарбаєва “потрібно для майбутнього стабільного розвитку держави, підвищення конкурентоспроможності країни в світі, благополуччя і процвітання Казахстану“, повідомляє ИТАР-ТАСС.

У четвер ініціативу про проведення референдуму підтримав Сенат. З ім’ям Назарбаєва, підкреслив голова Сенату Касим-Жомарт Токаєв, “ми пов’язуємо всі досягнення сучасного Казахстану. Наша країна за короткий за історичними мірками термін змогла стати успішною державою з розвиненою ринковою економікою і високим авторитетом у міжнародному співтоваристві”.

Для проведення референдуму було необхідно зібрати не менше 200 тисяч підписів громадян. До теперішнього часу, згідно з офіційними даними, зібрано 2 мільйони 590 підписів.

Нурсултан Назарбаєв перебуває при владі понад 20 років. Термін його президентських повноважень закінчується в 2012 році.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.