Новини України. 9 січня. Письменник Юрій Андрухович в інтерв’ю німецькій газеті Frankfurter Rundschau загалом песимістично оцінив зміни в Україні після приходу Віктора Януковича до влади і назвав президента пародією на Путіна.

Юрій Андрухович
Юрій Андрухович: Янукович - пародія Путіна

“З політичної точки зору, Україна сьогодні не є європейською країною. Ми знову десь у Євразії. Перспективи погані. Можновладці повторюють мантру про європейську інтеграцію, але в реальності вони роблять дещо зовсім інше”, – зазначив Андрухович, повідомляє Німецька хвиля.

Письменник радить Європейському Союзу “скористатися риторикою правлячої групи, щоб здійснювати тиск” і “поводитися з Україною як з Білоруссю“.

На запитання, чи є президент Янукович українським Путіним, який “стабілізує Україну” за прикладом Росії, Андрухович відповів: “Путін елегантний, хитрий, спортивний, сексапільний”.

Янукович – це пародія на Путіна. Але він хоче скопіювати ідеї вертикалі влади та так званої суверенної демократії. Свобода слова існує як і в Росії лише в інтернеті, юстиція повністю втратила самостійність”, – додав він.

Юрій Андрухович загалом оцінив песимістично зміни, що сталися за рік після приходу до влади в Україні Януковича.

“Я очікував режиму а-ля Кучма, але сталося гірше. Янукович та його соратники не мають зв’язку з Україною. Країна для них – лише інструмент, щоб ставати ще багатшими та впливовими. Я побоююся, що Україна на шляху до failed state (держави, що не відбулася – прим. ред.), яка більше не може виконувати свої функції”, – сказав він.

“Єдина надія полягає в тому, що для можновладців залишається важливою західна перспектива. У них банківські рахунки на Заході й вони хочуть проводити відпустки на Сардинії. Саме на це треба тиснути”, – вважає Андрухович.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.