Новини України. 13 січня. Надання екс-міністру економіки України Богдану Данилишину політичного притулку в Чехії свідчить про політичні переслідування в Україні.

Андрій Шкіль
Чехія захищає Данилишина від політичного переслідування - Андрій Шкіль

Про це в інтерв’ю журналістам заявив народний депутат від БЮТ Андрій Шкіль.

Чехія дуже чутлива до недемократичних проявів у сусідніх країнах, якою є Україна. Це рішення – серйозний дзвінок для української влади в плані того, якої думки дотримується об’єктивна міжнародна громадськість, якій в даній ситуації є Чехія. Чехія захищає його від політичного переслідування з боку країни його походження, якій в даній ситуації є Україна“, – сказав народний депутат.

Відповідаючи на питання, чи може ще хто-небудь з колишніх чиновників попросити після цього політичний притулок за кордоном, Андрій Шкіль сказав: “Я думаю, що кожен з колишніх чиновників може це зробити після того, що трапилося. Прецедентне право існує. Не знаю, чи кожен захоче, тут багато нюансів, але для мене важливо, що це асоціальне державне рішення на рівні не останньої держави, яке чітко зафіксувало факт політичного переслідування в Україні”.

Парламентарій також допустив, що подібне рішення Чехії може спричинити за собою серйозні наслідки як для української влади, так і для країни в цілому.

На думку нардепа, надання політичного притулку означає, що всі інші ув’язнені в Україні також можуть бути визнані політичними.

При цьому народний депутат підкреслив, що навряд чи рішення Чехії могло бути прийняте під будь-яким впливом ззовні, оскільки, за його словами, це рішення приймалося на рівні вищого керівництва країни.

Нагадаємо, сьогодні стало відомо, що Богдан Данилишин отримав політичний притулок в Чеській Республіці.

Джерело Ліга

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.