Новини культури. 20 січня. Івано-Франківщина. Відео. У селі Нижній Вербіж спеціально до Водохреща народні умільці облаштували справжнє льодове містечко.

Льодова хатинка

Кригу возили за кілька кілометрів. І хоча погода тому не сприяла, крижане диво мешканців села таки потішило.

Для мешканців Нижнього Вербожа Водохреще – свято особливе. Спеціально до нього тут зводять крижане містечко. На будівництво сходяться чи не усі чоловіки з пилами та сокирами. І цілий тиждень перетворюють брили льоду на величезні фігури.

Василь Лучак, мешканець с.Нижній Вербіж:

“Так воно само проситься як його зробити, як його вирізати, чогось воно само так, виходить само практично з нічого”.

Цьогоріч працювалося дуже важко – замість тріскучих морозів – плюсова температура і навіть дощ. Найбільше майстри боялися, що вся їхня робота стече водою. Кілька фігур довелося навіть розібрати – вони стали небезпечними. Але вертеп із ягнятком та триметрова капличка тримаються міцно, переконують скульптори. Так само і хрест із престолом, які змайстрували саме для освячення води. Після обряду відчайдухи пірнали у гірську річку. Не зупиняла ні стрімка течія, ні холодна вода.

Ярослав Дрозд, мешканець села Нижній Вербіж:

“Відчуття не можу пояснити. Перший раз в життю попробував.Кажу, во!”

У Нижньому Вербожі є повір’я – якщо сісти у крижане крісло і загадати бажання воно обов’язково збудеться.

А всі 60 архітекторів крижаного дива мріють про одне – аби зима повернулася. І льодове містечко простояло якомога довше.

Крижане містечко у Нижньому Вербожі на світове визнання поки не претендує, проте вже наступного року народні умільці планують зробити тут удвічі більше фігур і навіть влаштувати своєрідний фестиваль.

Джерело Подробиці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.