Новини культури. 19 січня. Німеччина. Друга режисерська робота відомого кінодраматурга Олександра Міндадзе “У суботу” візьме участь у конкурсі 61-го Берлінського кінофестивалю, який пройде з 10 по 20 лютого.

ЧАЕС покажуть на Берлінале

“У суботу” – фільм про чорнобильську трагедію. Головний герой, якого зіграв молодий актор Антон Шагін, відомий за роллю Мела в “СтилягахТодоровського, першим дізнається про те що на атомній станції катастрофа і мучиться вибором – чи попередити людей про небезпеку або приховати все зі страху перед партією.

Оператором був румун Олег Муту, який зняв “4 місяці, 3 тижні і 2 дні” Крістіана Мунджу – картину, з якої почалася в Каннах мода на румунське кіно, а також “Щастя моє” Сергія Лозниці.

Режисер Олександр Міндадзе – сценарист таких знакових фільмів, як “Зупинився поїзд” (1982), “Плюмбум” (1986) і “П’єса для пасажира” (1995) Вадима Абдрашитова, “Космос як передчуття” Олексія Учителя (2005). Його режисерський дебют, “Відрив” (2007), брав участь у конкурсі Венеціанського кінофестивалю.

У Берліні конкуренцію Міндадзе складуть 3D-історія про колектив знаменитого хореографа Піни Бауш під назвою “Піна”, знята класиком німецького кіно Вімом Вендерсом, режисерський дебют британського актора Рейфа Файнса, переспівавшого Шекспіра на сучасний лад в “Коріолані”, “Майбутнє” американської актриси, співачки і режисера Міранди Джулай, “Крик у небо” – режисерський дебют американської актриси Вікторії Махоні, “Хто, якщо не ми” німця Андреса Файеля, “Наш великий відчай” турка Сейфі Теоман і “Ліпстікка” ізраїльського режисера Джонатана Сагалла, де мова піде про голокост.

Усього в програму конкурсу Берлінського кінофестивалю увійшли 22 фільму, 16 з яких будуть змагатися за його призи. Повністю програма Берлінале стане відома 1 лютого.

Джерело Подробиці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.