Новини технлогій. 20 січня. США. Стан здоров’я голови компанії Apple мільярдера Стіва Джобса, який раптово пішов у безстрокову відпустку, залишається у фокусі уваги американських ЗМІ.

Стів Джобс

Медичні експерти журналу Forbes допускають, що трансплантація йому в 2009 році донорської печінки могла ускладнитися синдромом хронічної неприживаємості.

Уперше про захворювання 55-річного Джобса стало відомо в 2003 році. У 2004 році він лікувався від раку підшлункової залози, а в 2009 році переніс операцію з пересадки печінки.

У світі було зроблено менше тисячі подібних операцій, в 60% з них трансплантант відторгається реципієнтом, стверджує Forbes. Імовірність вижити у пацієнта після такої операції протягом першого року становить 70%, протягом наступних п’яти років – не більше 25%.

Якщо Джобс зіткнувся саме з таким сценарієм післяопераційного відторгнення, не виключено, що йому потрібне друге аналогічне складне хірургічне втручання, пише видання.

Разом з тим експерти журналу не виключають, що глава Apple міг отримати ускладнення в результаті прийому препаратів, які дають побічний ефект у вигляді придушення імунної системи, кровотечі, ниркової та печінкової недостатності.

“При цьому сценарії лікарі можуть змінити поточне медикаментозне лікування, і Джобс цілком може повернутися на свою позицію”, – вважає відомий американський лікар Марк Сігель. Він дав найоптимістичніший прогноз на одужання Джобса.

“Експерти спекулюють на тому, що або Джобс страждає ускладненнями у зв’язку з трансплантацією печінки, або рецидивом раку. У будь-якому випадку прогноз може бути вельми похмурий”, – пише ресурс Huffington Post.

Блогосфера віддає данину поваги Стіву Джобсу, який подав приклад не тільки геніальною стратегії компанії, а й мужньої боротьби за власне життя. Голова Facebook Марк Цукерберг та спільнота його соціальної мережі шлють найкращі побажання Джобсу, бажаючи йому одужання.

“Стів, ти зробив так багато доброго для цього світу. Бажаю тобі швидкого повернення”, – написав Цукерберг на своїй сторінці.

“Так, звичайно, він повернеться, от тільки купить нові блакитні джинси і забере чорну водолазку з прання”, – з надією відгукнувся шанувальник Apple на форумі видання Huffington Post.

Джерело РиаНовости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.