Новини України. 17 січня. В Україні набув чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України № 971 від 9 листопада 2010 року про затвердження переліку харчових продуктів, у яких здійснюється контроль вмісту генетично модифікованих організмів (ГМО).

МОЗ тепер буде детальніше перевіряти продукти на вміст ГМО

Згідно з документом, до цього переліку входять соя, соєві боби і проростки, концентрат соєвого білка і його текстуровані форми, ізолят і гідролізат соєвого білка, соєве борошно та її текстуровані форми, замінник молока (соєве молоко), замінник сухого молока (сухе соєве молоко) , консервована соя, варені або смажені соєві боби, смажена соєве борошно, а також продукти, отримані з використанням ізоляту соєвого білка, концентрату соєвого білка, гідролізату соєвого білка, соєвого борошна, сухого соєвого молока, ферментовані соєві продукти, соєва паста та продукти з її використанням, соєвий соус, продукти, отримані або містять соєве молоко (тофу, квашені напої, морозиво, майонез), соєва олія нерафінована або рафінована, соєвий лецитин і продукти, отримані або виготовлені з використанням зазначених продуктів.

Крім того, контролюються кукурудза для безпосереднього вживання в їжу, борошно кукурудзяне або містить кукурудзяну, крупа кукурудзяна, кукурудза заморожена і консервована, попкорн з кукурудзи, кукурудзяні чіпси, кукурудзяна олія нерафінована або рафінована, кукурудзяний крохмаль, мальтодекстрин, вироблений з кукурудзи, сиропи з кукурудзяного крохмалю, глюкоза, фруктоза і патока з кукурудзи.

Крім того, до списку увійшли картопля (для безпосереднього вживання в їжу), напівфабрикати з картоплі швидкозаморожені, пюре картопляне сухе, картопляні пластівці, картопляні чіпси, картопляні крекери (напівфабрикати), продукти з картоплі смажені: хмиз картопляний, в шматках, соломкою, а також концентрат з картоплі, в тому числі: борошно для млинців, вареники з картоплею (напівфабрикати), пюре картопляне, яке не потребує варінні, продукти з картоплі швидкого приготування, у тому числі сушений картоплю, консерви з картоплі або ті, які містять картопля , меляса, картопляний крохмаль, глюкоза і патока з картоплі.

Також до переліку увійшли томати для безпосереднього вживання в їжу (у тому числі консервовані), томатна паста і пюре, томатний сік, напої, томатні соуси, кетчупи та продукти, що містять ці компоненти.

Крім того, у цьому переліку кабачки в натуральному вигляді і продукти, отримані або виготовлені з використанням кабачків, диня в натуральному вигляді і продукти, отримані або виготовлені з використанням дині, папайя в натуральному вигляді і продукти, отримані або виготовлені з використанням папайї, цикорій і продукти, що містять цикорій, а також меляса, цукор, глюкоза, фруктоза, виготовлені з цукрового буряка.

Також до списку увійшли ріпак і продукти його переробки, льняне масло і продукти, які його містять, бавовняне масло і продукти, які його містять, пшениця в натуральному вигляді і продукти, виготовлені з пшениці, в тому числі хліб та хлібобулочні вироби, а також продукти , що містять рис. Крім того, продукти дитячого харчування та сировину для їх виготовлення, харчові продукти для спеціального дієтичного споживання, функціональні харчові продукти, дієтичні добавки, виготовлені з використанням харчових продуктів, зазначених у цьому переліку, а також харчові добавки, виготовлені з використанням харчових продуктів, зазначених у переліку, та закваски, дріжджові культури і продукти, що їх містять.

Джерело Подробиці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.