Новини України. 16 січня. Ситуація навколо Бібліотеки української літератури у Москві буде остаточно врегульована найближчим часом.

Володимир Єльченко
Володимир Єльченко запевняє, що Росія не планує закривати українську бібліотеку

Перевірка бібліотеки пов’язана з інформацію про певні порушення.

Про це заявив посол України в Російській Федерації Володимир Єльченко.

Нагадаємо, у Бібліотеці української літератури у Москві пройшов третій обшук, вилучено сервер, директора побив співробітник міліції. Про це повідомила сама директор бібліотеки Наталія Шаріна.

“З відновленням після новорічних та різдвяних свят роботи Бібліотеки української літератури міста Москви є всі підстави стверджувати, що ситуація навколо цього закладу культури буде остаточно врегульована найближчим часом”, – наголосив він.

За словами посла, це підтверджується останніми контактами співробітників посольства України в РФ та особисто посла з керівництвом МЗС та інших причетних державних установ Росії.

Єльченко нагадав, що про підтримку функціонування бібліотеки, продовження її роботи з ознайомлення російських громадян з надбаннями української культури нещодавно заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

“Що стосується триваючих слідчих дій щодо бібліотеки, як роз’яснювалося, ця перевірка здійснюється у зв’язку з отриманою інформацією про певні порушення. При цьому російська сторона неодноразово запевняла, що ці дії жодним чином не спрямовані на закриття або обмеження в роботі бібліотеки”, – підкреслив посол.

За словами Єльченко посольство звернуло увагу на інформацію директора бібліотеки Наталії Шариної щодо неналежного поводження з нею співробітників правоохоронних органів.

“Якщо викладені нею факти відповідають дійсності, то, природно, це не може не викликати занепокоєння. Щиро сподіваємося, що слідство у цій справі буде здійснюватися у суворій відповідності до російського законодавства”, – зауважив Єльченко.

Нагадаємо, на початку січня російська влада запевнила, що мови про закриття Бібліотеки або зміну її статусу та функціонального напряму не йде.

За матеріалами ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.