Новини України. 25 січня. Донецьк. Без рішення громадськості українську школу №111 у Петровському районі Донецька не закриють.

Олександр Лук'янченко
Лук'янченко: школи не закривають, а оптимізують

Про це міський голова Одеси Олександр Лук’янченко повідомив сьогодні на прес-конференції.

Коментуючи недавні протести щодо намірів місцевої влади закрити школу №111 з українською мовою навчання, він повідомив, що відповідне рішення має прийняти громада, а потім районна рада.

«Я не закриваю школи. Ухвалить рішення громада, районна рада. Я ще раз доручу комісії з освіти міськради перевірити всі аргументи, які наводяться, і ухвалити остаточне рішення», – сказав мер.

На питання журналістів про те, що нещодавно батьки і учні цього навчального закладу провели пікет з вимогою не закривати їхню школу, яка, за інформацією Петровського райвідділу освіти визначена до закриття вже у вересні 2011 року, Лук’янченко відповів: «Я не знаю, яку школу закривають. У мене немає такої інформації, що школу №111 закривають».

«Працює комісія, депутати районної ради, депутати міської ради і комісія з освіти. Вони розглядають доцільність шкіл на території Петровського району, де найменше учнів. Це не визначає міський голова», – додав мер.

«Ми не закриваємо, а оптимізуємо, – продовжив Олександр Лук’янченко, – Якщо в районі в діаметрі 450 метрів є 4 школи, які завантажені менш ніж на 50%, а окремі – менш ніж на 30%, то районна влада має право об’єднати кілька навчальних закладів і таким чином скоротити витрати. А кошти спрямувати на навчальні посібники, на технічну підтримку навчальних будівель».

За даними Донецького обласного управління освіти і науки в 2010-2011 навчальному році із 153 загальноосвітніх шкіл міста: 18 шкіл – це повністю навчальні заклади з державною мовою навчання і 16 шкіл, у яких відкрито класи з викладанням усіх предметів українською мовою. В цілому з 64 тис. 805 учнів шкіл Донецька українською мовою навчаються 17 тис. 205 чоловік, або 26,5% донецьких школярів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.